Soru Sormak İster Misin?

Türkiye'nin bağımlı olan bağımsızlığı

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,227
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
Türkiye Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bir çok yoldan geçti. Bütün süreçleri değerlendirirken kimi zaman yaşananların aktarımlarından, kimi zaman da ortaya çıkarılmış belgelerle bu olayları anlamak ve analiz etmek kolaylaşıyor.
Türkiye gerçeği maalesef ki ortaya atılan gibi yüce değerlere sahip bir toplum değil aksine Türk siyasetçiler tarafından satılmışlığı kirli geçmişi ile doludur.

Türkiye bağımsızlığı için savaşlar vermiş olmasına rağmen bağımsız olamamıştır. Soğuk savaş sonrasında iki başlı dünya tek başla yönetilmeye başlandığında artık dünya için yeni bir düzen başlamış oldu. Bu düzende Türkiye'nin konumu ve pozisyonu Rant ve çıkar ilişkisi kapsamında kendini satan ve imzalarla ülkeyi bağımlı hale getirenlerin oyunları ile doludur.
[IMG]http://soruncevapliyalim.com/attachments/siyaset-kirmizi-koltuk/473d1501748328-turk-siyasetcilerinin-abd-ye-usakliklari-hizmetleri-turk-abd-siyasi.jpg[/IMG]
Türkiye sözde bağımsız ama kararları ile bağımlı bir devlet haline getirilmiştir. Kendi egemenliği, ekonomisi, kararları olmayan ve dış şirketlerin sömürü merkezi haline getirilmiş ABD'nin koruyucusu olan bir piyon dışında hiç bir şey değildir.

Sözde Rusya'nın saldırılarına karşı korunma garantisi ile imzalamış olduğumuz anlaşmaların bir çoğunda yalnız bırakıldığımızı, amacın aslın da biz değil ABD'nin güvenliğinin olduğunu, ABD ordularının yetişmesine kadar engelleyici güç olmamız gerektiğini unutmuşuz.

Sonra ki dönem de bunu dillendiren kişiler de vatan haini ilan edilmiş ve ABD'nin istemiyle eziyetler edilmiştir. Bu ülke kendi bağımsızlığını kazanmış bir ülke olmasına rağmen
neden Ulusal kimliğini isteyemiyor,
Neden ulusal bir politikası yok
Neden ulusal güvenlik paketi yok
Neden üretim yok
Neden dışa bağımlıyız
neden kararlarımızı kendimiz alamıyoruz

sorularının yanıtlarını gerçekten çok merak ediyorum. Acaba bunları ne zaman oturup halka açıklayacaklar
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar

Benzer konular