Soru Sormak İster Misin?

Türkiye nasıl bir siyasi yol haritası çiziyor?

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,227
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
Türkiye belkide yıllar önce alıştığımız gibi birilerinin etrafın da el pençe duran, yalvaran tv programlarında dalga konusu olan bir ülke değil. Tek partili dönemle birlikte çok şeyler değişti. kimilerine göre iyi, kimilerine göre kötü, kimileri ise hale kararsız. Siyasi yol haritası içerisinde bütün bu olumlu ve olumsuzluklara rağmen devam ediyoruz.

En son olarak artık doların neredeyse ülkenin elinde avucunda olanları alıp götürdüğüne bir şahitlik ediyoruz. Tabi bu olay dünya genelinde bir çok farklı şekilde etkili görülmektedir. Ama Türkiye'de olay daha da etkili şekilde görülmektedir. Bir yandan AB resti, bir yandan Rusya'ya karşı olumlu politika izlemek, Suriye çıkışı, Irak çıkışı gibi bir çok etki altındayız.

Tabi bunların başın da en büyük etkisi ise Türkiye değilde Recep Tayyip Erdoğan olarak lanse edilmek var. Değişken bir uslup kullanmakla hem kendini hemde ülkenin geleceğini olumsuz şekilde etkiliyor. Suriye çıkışı ile birlikte büyü bir tepki çeken ve tepkiler sonucunda hemen bir açıklama yaparak eski söylemine geri dönmesi, gerçekten olayların ne kadar vahim olduğunu gösteriyor.

Umuyoruz ki doların yükselişi devam etmez devam edecek olursa kaybeden yine zavallı fakirler olacaktır. Çünkü hükümet yanlısı zenginlerin paralarını geri çekmesi sonucu olarak bunlar olmaktadır. Aksi durumda onlar etkilenmek yerine bu olayda karlı bile çıkacaklar. Olayın bütün faturası yine zavallı fakirlere kesilecektir.

İşçiye 3 kuruşluk bir zam için ülke batar diyorlar ama doların bu uçuşundan belli noktalara akan parala için hiç batmıyor.

Saygılar
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar