Soru Sormak İster Misin?

Türk siyasetçilerinin ABD'ye ( Uşaklıkları ) hizmetleri

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,227
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
ABD ile olan ilişkilerimiz de sürekli bir metaforun içinde dönüp duruyoruz. Özellikle Türkiye de millete ve devlete hizmet etmesi için seçilmişlerin amaçlarını unutarak farklı bağlamlarda siyasi amaçlar ediniyorlarsa bu ülkeye ve milletine hesap vermek zorunda olduklarını anlatmak için kısa bir yazı yazmak istedim.

ABD ile Türkiye ilişkilerinde sürekli olarak vurgulanan Türk kimliğinin üstünlüğü öne sürülüyor ama bu sürümenin sadece belli amaçları gizlemek olduğunu fark etmemek elde değil.

Şimdi olayı anlamaya çalışalım. ABD bizler için destek gücü, dünyanın süper gücü, dünyayı yöneten tek devlet olarak ifade edilmiş ve bütün dünyanın mekaniği bu ülke düzenine göre inşaa edilmiş, bu durumda anlamamız gereken şey bu mekaniğin dışında kalmak değilse eğer bu mekanizmanın bir çarkı olacaksak ulusal kimliğimizi çiğnetmeden olamalıdır.
turk-abd-siyasi.jpg
Bizler ne yapmışız peki; ülkemizin bütün egemenliğini, iç ve dış güvenliğini ABD'nin çürümüş ve emperyalist kokan ellerine satmışız. Bir ülke düşünün kendi iç kararlarını alamıyor, dış karalarında yetersiz kalıyor. Bizlere lütfetmesini beklediğimiz ABD'nin kararlarına bakıyoruz. Tabi burada ki kararlar bizim güvenliğimiz yada menfaatimiz için değil ABD'nin güvenliği içindir.

Şimdi bu ülkenin toprakların bu ülkenin parasını,ekmeğini yedikten sonra bu ülkeye ihanet edenlerin yargılanması süreci neden hiç bir zaman yapılmaz. Hükumetler değişir, hiç biri bunu görmez mi?

Bir ülke düşünün kendi güvenliği konusunda ABD'nin vereceği kararlar doğrultusunda hareket edebilmektedir. Kendine özgü kararları veremeyeceği gibi Büyük abimizin bizlere ne değer biçtiği önemidir. Az gelişmiş ülkeler statüsünde olduğumuzu unutmayalım.

Silah alan, üretim yapamayan az gelişmiş dışa bağımlı bir ülke olduğumuzu ne zaman hatırlayacağız.
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar