Soru Sormak İster Misin?

Tanzim satış noktaları ve geçmişle benzerlikleri

Sabri Sola

Webilgi.com Üye
Mesajlar
703
Beğeniler
4
Puanları
18
Konbuyu başlatan #1
Tanzim satış noktaları olarak belediyeler aracılığı ile halka meyve ve sebze satışı yapan noktalara vatandaşlar hem tepkili hemde kuyrukta.

Bir zamanlar geçmişi eline alıp kuyruklardan dem vuranlar bugün halkı tekrar kuyruklara mahkum ettiler ve bunun adına da top yekun enflasyonla mücadele oldu. Düşünsenize manav kuyruğuna giren insanlar bu ülkenin bu hale gelmesine sebep olan kişiler olmasına rağmen halen durumun gidişatından anlam çıkarmak yerine usulca boyun eğmeyi tercih ediyorlar.

Kimileri bu durumu olumlu görüyor; belediyelerin bu olaya el atması ile birlikte bazı marketlerde fiyatların düştüğünü söylemeye başladılar. Gerçekten bazı büyük marketler bu konuda indirime gidiyorlar. Peki bunca gün o yüksek fiyatta satanda aynı marketler değil miydi?

Yani bu olay da bile bir oyun söz konusu seçimler yaklaştı kendi ettikleri haltı öyle bir noktaya getirip insanlara mal ettiler ki kendileri hiç yapmamış bu olayı sadece halk kendi kendine yapmış gibi gösterdiler.

Olayın farklı açılardan bakıldığında ise; bu ülke de uçan kuştan haberiniz var ama buna müdahale şansınız yok siz tanzim satış noktaları açarak bu olaya dur diyorsunuz. Her meydanda açtığınız o noktalarda ne kadar vatandaşa hizmet verebilirsiniz ki; yani ne kadar yaparsanız yapın bu insanların hepsine yetme şansınızın olmadığını hepimiz biliyoruz.

Bu halkla ve milletle bu şekilde dalga geçiyorsunuz ya, Rabbim sizleri bildiği yapsın
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar