Soru Sormak İster Misin?

Mahkeme Dava Dosya Sorgulama - Mahkeme Dosyası Sorgulama - Dava Dosyası Sorgula

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Konbuyu başlatan #1
Mahkeme Dava Dosya Sorgulama - Mahkeme Dosyası Sorgulama - Dava Dosyası Sorgula

Kısaca sorgulama ekranına gitmeden önce kısa bir açıklama yapalım:

Karşınıza gelecek olan ekranda aşağıda sıralanmış alanlarda sorgulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Adımları okuyup doğru takip ederek istediğiniz sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.
[SIZE=5]Mahkeme Dava Dosya Sorgulama İçin Tıklayın[/SIZE]

1. Evrak Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde evrak yılınızı ve evrak numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.

2. Esas Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde daire kodunuzu seçiyorsunuz. sonrasında esas yılı ve esas numarasını girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3. Geldiği Esas Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde mahkeme türünü seçin sonrasında ise geldiği yerleri seçip geldiği esas yılı ve esas numarını girin ve işlemi gerçekleştirin.

4. Geldiği Yer Karar Numarasından Dava Sorgulama : Bu Sorgulama işlemide aynı geldiği esas numarası sorgulaması gibi adımlar var sadece esas numarası yerine karar numarası giriyorsunuz.

Dava Dosyası Sorgulama sistemi, Danıştay'da görüşülen dosyalara ait bilgilerin internet üzerinden kullanıcılara ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Dosyasının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar, dosyalarına ait ilgili yıl ve numara bilgilerini girerek dosyaları hakkında bilgi edinebilirler.

Sorgulama yapılırken ekranda görülen 'evrak türü' 3 ana başlık altında gruplandırılmıştır.
1. Normal: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay'da görülen davalar, ilk derece mahkemelerinden (idare ve vergi mahkemeleri) temyizen incelenmek üzere gelen dosyalar ve ilk derece mahkemelerinin ısrar kararlarının temyizen incelenmesi için gönderilen dosyalar yer almaktadır.
2. Temyiz: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay Dava Dairelerinde görülen dosyalara ilişkin İdari ve Vergi Dava Daireleri Kurullarına yapılan temyiz başvuruları yer almaktadır.
3. İtiraz: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay Dava Dairelerinde görülen dosyalara ilişkin yürütmenin durdurulması istemi hakkında İdari ve Vergi Dava Daireleri Kurullarına yapılan itiraz başvuruları yer almaktadır.

[SIZE=5]Mahkeme Dava Dosya Sorgulama İçin Tıklayın[/SIZE]

İşinize Yarayacak Diğer Sorgulama Ekranları Umarız Yardımcı Olur ?

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleme:

alperpol

Daha çok yeni
mesaj yaz dedin yazdım ne çok abarttınız Yonetim Mesajıdır:
Lütfen Biraz daha insani davranıp saçma sapan kelime yazmak yerine bir teşekkür yazabilirsiniz.
Arkadaşlar bir kaç kelime yazmak çok zor olmamalı. Lütfen saygılı olallım

S

salih cetinkaya

Misafir
dosya sormaliyim

Bosanmayla ilgili karar benim bosanmam ne okdu ve bana sordunuzmu siz dava acildiginda ve benim firansada ne cektigimi biliyormusunuz dikini disini bilmedigim bir yabanci ulkede ve kizimla 10 yildir cektiklerimizi sizler biliyormusunuz ve burdakendimi duzgun bir sekilde savunamadigim ve bilmedigim icin kizimin goz yaslarini siz deyil ben cekiyorum ve ondan dolayi yapmadigim seyleri yapmak zorunda kaldigimi biliyormuydunuz ve benle sadece kizim birde allah bikiyor lutfen ilgili gorevlilere ve mercek altindaki ilgiliye soyluyorum ben evlendim getirildim ve kullanildim ve isim bitince kapi disari oldum ve hala burda kizimi gorebilmek ve sagip cikabilmek ucun ugrasmaktayim benim mesajimi bana yardim edin lutfen ve bosanmayi sizin onayladiginizi duydum ve lutfen bosayin bitsin ama sunu unutmayinki benim burda gercek dosyalari istemenizi talep ederim lutfen benim kizimi beni birakip giden esim burda bir arap genciyle arabami altinlarimi ve parami alip gittikden sonra geritekrar annesi ve babasi almadi eve ve gitmis oldugu kisi parasi bitince buna tekrardaan yol gosterince oda firansiz devletine siginarak kendini acindirarak ve benim bazi manevi duygularimla benden faydalanarak beni kandirarak kizimi ve benim herseyimi almis bukunmakdadir raziye cetinkaya ve simdi raziye poyraz olarak gecen bununla bu konuyla ilgili sizlerden bir istihramim var bana yardim edin bende tekrardan ailemi kurup ve tekrardan evlenip yuva kurmaliyim yardimlariniz icin tesekur ederim allaha emanet olun

Sponsor Bağlantılar