Soru Sormak İster Misin?

KPSS 2018 Lisans sınav başvuru ve sınav tarihleri kılavuzu

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,227
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
KPSS sınavları için ÖSYM açıklama yaptı buna göre lisans düzeyinde sınava girecekler için sınav başvuru tarihleri Mayıs ayının 10 ila 21 arasında belirlenmiş oldu.

Peki KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak işte o sorununda cevabı:
osym kpss lisans 2018.Jpeg

KPSS BAŞVURULARI HAKKINDA

KPSS başvuru işlemleri 10 Mayıs’ta başlayacak ve 21 Mayıs’ta sona erecek. Başvuru işlemleri;

- ÖSYM başvuru merkezlerinden
- Bireysel olarak ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak yapılabilecek.

Sistemde geçerli fotoğrafı ya da eğitim bilgisi olmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden gerçekleştirebilecek. Son 50 ay içerisinde sisteme yüklenen, ÖSYM tarafından reddedilmeyen fotoğraflar geçerli kabul edilir. Başvuru merkezinden fotoğrafını değiştirip başvuru yapan adaylardan 5 Türk Lirası hizmet ücreti alınır. Başvuru işlemini yapan adaylar, sınav ücretini de ödeyerek başvurusunu tamamlamış olur.

KPSS ücreti, ÖSYM’nin ‘Ödemeler’ alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenebilir. Bu seçenek dışında, KPSS tercih kılavuzunda yer alan banka seçenekleri kullanılarak da ödeme işlemi gerçekleştirilebilir.

ÖSYM duyurusu:

"2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 22 Temmuz 2018, 28 Temmuz 2018 ve 29 Temmuz 2018 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 5 Ağustos 2018 tarihinde; Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Adayların tümü, 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.

2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları, 10-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını saat 10:00'dan itibaren ÖSYM'nin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Ana Sayfa internet adresinden yapabileceklerdir. 2018-KPSS Lisans Kılavuzu, aşağıda yer alan linkten adayların erişimine sunulmuştur.
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar

Benzer konular