Soru Sormak İster Misin?

Konu Yine Kürt Açılımı ve Sorun Yine Samimiyetsizlik

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,227
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
Bu ülkenin gündeminde her zaman ki sıcaklığını koruyacak olan en önemli konulardan biri olmaya devam ediyor. Samimi yakarışların hiç bir şekilde dinlenmediği, çıkarların ve rantların ortak koşulduğu sorun olmayan ama sorun haline getirilen bu durumun ne bir izahı vardır, Nede tarifi.

Kürt sorunu olmayan ama belli güçlerin istekleri doğrultusunda doğurulmuş bir sorun olarak deniz üstüne çıkıyor. Olayın özetinde ise şunlar var ki sadece biliniyor ama uygulanma kısmında ise teredütler var. Nedir bunlar peki.

Sizlere sırasıyla bu konuları kendi bakış açımla yorumlayayım.

Birincisi: Kimse kürtleri kürt yapamaz doğuştan gelen ve Allah katından bahşedilen bir durumdur. İtirazı yada ırk değiştiriyorum gibi bir seçeneğiniz yok.
İkincisi: Kendilerine ait bir dilleri, bir kültürleri ve yaşam çerçeveleri var. Yani ne bu dili nede kültürü insanoğlu olarak engelleme hakkına sahip değiliz.

Bu Coğrafyada temel tek bir kaide vardır oda İslamiyet eğer kabul gören temel çatı bu ise ozaman bu ırkçılık ve samimiyetsizlik nedendir. Çok mu zor bu işin sonunu getirmek hayır kesinlikle zor değil. İş samimi olmakta.
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar

Benzer konular