Soru Sormak İster Misin?

Erdoğan'ın korumaları için silahlar Amerika'dan alınıyor

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,227
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
Cumhurbaşkanı Erdoğan her konuşmasın da Amerika'nın yaptığı yanlışları halka şikayet ediyor. Yeni bir olay ise Trump'un korumalar için yapılan sözleşmenin iptal edilmesi oldu. 1.2 milyon dolarlık silah anlaşması durdurulurken bu olaya yine tepki geldi.

Oysa ki; kendi silahımı üretiyorduk değil mi?

Kendi güvenliği için bile yerli silahlara güvenmeyen biri ülkesinin korunması için nasıl yerli silah kullanıyor. Ya bu silahlar hiç yok kandırılıyoruz, yada ürettiğimiz silahlar anlatıldığı gibi kapasiteli ve etkili değil

Ne kadar kötü bir durum düşünsenize kendi kendilerini yalanlıyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çeken iki sitemi: Teröriste veriyorsunuz ama bize yok, Paramızla bile silah alamıyoruz ne kadar acı bir gerçek

ERDOĞAN: TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERİYORSUNUZ


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumaları, geçen Mayıs’taki ABD ziyareti sırasında göstericilere müdahale etmiş ve ABD’li siyasetçiler, Erdoğan’ın korumalarına tahsis edilecek silahların Türkiye’ye satışının durdurulmasını istemişti.


"PARAMIZLA SİLAH ALAMAZKEN..."


Amerikan PBS kanalına mülakat veren Erdoğan ise ABD Kongresi'nde korumalara silah satışını sağlayan yasanın geri çekilmesi konusunda, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı olan YPG'ye ABD'nin yaptığı silah yardımını hatırlatarak, "Biz paramızla sizlerden silah alamazken, siz niçin parasız olarak bu terör örgütlerine bu silahları veriyorsunuz" dedi.


Cumhurbaşkanı, "Biz bu sorularımızın cevabını bulamadığımız için stratejik ortak olarak bundan üzüntü duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar