Soru Sormak İster Misin?

( Artvin ) Arhavi ilçesinde Eğitim ve Öğretim, Kültürel Yapı,

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Konbuyu başlatan #1
İlçe genelinde, 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılında okul öncesi eğitim alanında 1 adet anaokulu ve 6 anasınıfında 120 öğrenci, 6 adet ilköğretim okulu ve 1 adet pansiyonlu ilköğretim okulunda 2.602 ve 4 adet lisede de 1.313 öğrenci olmak üzere toplam 4.035 öğrenci eğitim ve öğretim görmüştür.

İlçede yükseköğretim alanında faaliyet gösteren Arhavi Meslek Yüksekokulu 100 öğrenci ile 2009 yılında kurularak eğitim ve öğretime sunulmuştur.

İlçede, 1 adet sinema, haftada 2 gün yayınlanan 2 adet yerel gazete bulunmaktadır.

Arhavi’de her yılın ağustos ayında Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın organizasyonunda düzenlenen Arhavi Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. Temmuz ayının ilk haftasında düzenlenen festival kapsamında çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri ile sportif aktiviteler yapılmaktadır.

İlçede çeşitli sportif aktivitelerin gerçekleştirilebildiği 1 adet spor salonu ile çim futbol sahası bulunmaktadır.

Yöreye özgü bir etkinlik olarak atmaca avcılığının ilçe genelinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Ağustos ayında başlayan ve ekim ayı sonlarına kadar süren atmaca avında yakalanan ve evcilleştirilen atmacalar bıldırcın avında kullanılır ve av mevsiminin geçmesi ile de tekrar doğaya bırakılır.

Sağlık Hizmetleri

İlçede 54 yatak kapasiteli 1 adet devlet hastanesi, 3 sağlık ocağı ve 4 sağlık evinde sağlık hizmetleri sunulmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar