Soru Sormak İster Misin?

Akıllı telefonlarda pil ömrü - Konuşma ve internette uzun süreli olan telefon hangisi

Ahmet Turan

Administrator
Yönetici
Administrator
Mesajlar
16,210
Beğeniler
7
Puanları
38
Konbuyu başlatan #1
Akıllı telefonların savaşı gün geçtikçe yepyeni boyutlar kazanıyor. Tabi bu savaşın en temel sorunu ise kesinlikle pil ömrüdür. Yapılan araştırmalarda hem konuşma hemde internet kullanımında en çok dayanabilecek telefonların isimleri ve kapasiteleri gözler önüne serildi. Özellikle bu savaşa andrid ve Apple olarak bakmak daha doğru olacak.

ARAMALARDA EN DAYANIKLI BATARYA GALAXY S4
Deneye göre aramalarda en dayanıklı batarya 1051 dakika ile Samsung Galaxy S4 olurken, en kısa batarya ömrüne sahip telefon Nokia Lumia 1020 oldu.


İNTERNETTE DE ÖNDE
İnternet kullanımında en dayanıklı batarya 405 dakika ile yine Samsung Galaxy SG olurken, bataryası en çabuk biten telefon Apple'ın iPhone 5C modeli oldu. iPhone 5C'nin batarya ömrü 564 dakikalık aramalara dayanırken, internet dolaşımında 252 dakikada kaldı. iPhone 5S'lerde ise batarya 651 dakika konuşmaya, 298 dakika internet kullanımına dayanabildi.

5S'İN BATARYASI 5C'DEN İYİ
Teknoloji devi Apple'ın son ürünü iPhone 5S'in bataryası konuşmada ortalama bir performans sergilerken internet kullanımında 298 dakika ile iPhone 5C'den biraz daha iyi bir performans gösterdi.


iPHONE'LAR ANDROID'E YETİŞEMEDİ
Araştırmacılar, yeni iPhone 5'lerin bataryalarının bir önceki modele göre daha uzun ömürlü olduğu ancak hala Android'in kapasitesine ulaşamadığı belirtildi.


HTC ARAMALARDA İKİNCİ
Araştırmada aramalarda en iyi ikinci sonucu veren telefon 771 dakikalık pil ömrü ile HTC One olsa da cihaz internet kullanımında 339 dakikalık pil ömrü ile bu alanda dördüncü olabilidi.
 
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Bağlantılar

Benzer konular