+ Cevap Yaz + Yeni Konu aç
 1. Firavunun cesedinin resmi

  Firavunun mumyalanmış hali - Firavunun müzedeki hali - Firavun cesedi - Firavunun secde resmi

  İngiltere - Londra British müzesinde bulunmaktadır.
  Saçlarının bir kısmı halen yerindedir.
  Başının bazı azalarının etleri de halen yerlerindedir.
  Alın kısmında et kalmamıştır.
  Elleri ve ayakları secde eder vaziyettedir.
  Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra’ya getirilmiştir


  Mucizeye, keramete inanmayan kimseler çoğalıyor. 19`culardan birisi, (Mısırlılar, özel mumyacılık bilgisiyle Firavunların cesedini mumyalayarak korumuşlardır. Firavun`un mumyalanmış cesedi bugün Kahire Müzesinde sergilenmektedir) diyerek Allahü teâlânın mumyasız olarak ölmüş bir cesedi çürütmeyeceğine inanmıyor.

  Öteki Firavunlar mumyalanmıştır. Bu Firavun, mumyasız idi. Firavun'un bozulmamış cesedi de Kahire`de değil Londra`daki British Museum`da teşhir edilmektedir.

  Üç bin seneden fazla bir zaman önce ölen bu Firavun`un cesedi, mumyalanmış olarak değil, ibret-i âlem için mumyasız olarak çürümeden korunmuştur.


  Tam bir ibret vesikası olarak vücudu hiç bozulmamış, etleri çürümemiş ve tüyleri dahi dökülmemiş şekilde ve secde eder vaziyette bulunmuştur. Çünkü Firavun ölürken secdeye kapanmıştı. Kur`an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

  (İsrailoğullarını denizi yararak geçirdik, Firavun ve askerleri zulmetmek ve saldırmak üzere onları [yarılan denizde] takip etti. Firavun denizde boğulurken, “İsrailoğullarının inandığından başka ilah olmadığına iman ettim, ben de Müslüman oldum” dedi. Ona “Şimdi mi inandın, daha önce isyan eden bir bozguncu idin” dendi. [Denizde boğulan Firavuna Allahü teâlâ buyurdu ki:] Senden sonrakilere bir ibret teşkil etmesi için, bugün senin [denizdeki] cesedini [çürütmeden] çıkarıp [sahile] atacağız. Buna rağmen insanların çoğu âyetlerimizden gafildir.) [Yunus 90,92]

  Firavun, eski Mısır hükümdarlarına verilen isimdir. Mısır`a hakim olan 26 Firavun sülalesi vardı. Her sülalede çeşitli Firavunlar asırlarca hükümdarlık etti.

  Musa aleyhisselam zamanındaki Firavun, [II. Ramses olduğu söylenir], 400 sene yaşamış ve ilahlık iddiasında bulunmuştu. Kendisine secde etmeyenlere ve Musa aleyhisselama inananlara işkence ve zulüm yaptı.

  Musa aleyhisselam, Firavun`u dine davet etti. Firavun kabul etmedi. Yanındaki veziri Haman`a sordu. O da; “Musa, büyük sihirbazdır. Bizi aldatıp, ülkemizi elimizden almak istiyor” dedi. Böylece Firavun`un imana gelmesine mani oldu ve iman eden hanımı Asiye`nin de şehid olmasına sebep oldu.

  Firavun, Musa aleyhisselamın mucizelerine inanmadı, kâfirlerin suları kan oldu, kurbağa yağdı, cilt hastalıkları oldu. Üç günlük karanlık devam etti.

  Firavun bu mucizeleri görünce korktu. Musa aleyhisselam ile ona inananların Mısır`dan gitmesine izin verdi. Sonra Firavun verdiği bu izne pişman oldu. Askerlerle peşlerine düştü. Denizde yollar meydana geldi. Musa aleyhisselam da, İsrailoğulları ile birlikte denize girdi. Firavun ve askerleri, bunları yakalamak üzere denize girip takip etmeye başladılar. Kızıldeniz`in Süveyş kısmına gelince, denizdeki yollar kapanıp, Firavun`un askerleri boğulmaya başladı, Firavun da aynı akıbete uğrarken, hemen secdeye kapanıp, iman ettim dediyse de, boğularak askerleri ile birlikte öldü.

  Firavun`un cansız cesedi asırlarca denizde kalmasına rağmen Allahü teâlânın kudreti ile çürümedi. Âyette de bildirildiği gibi, cesedi üç bin sene sonra sahile atıldı. Burada bulunup İngiltere`ye götürüldü. 1983`te Zafer dergisi, Firavun`un müzedeki cesedinin resmini neşretmişti.


  Kur`an-ı kerim, Resulullahın bir mucizesi olduğu için, bu da Peygamber efendimizin bir mucizesidir.

  Konuyla alakalı paylaşımlar
  Resmi Kurumlar: Kısa Açıklamaları ve Resmi Web Sit
  Resmi Kurumlar: Kısa Açıklamaları ve Resmi Web Sit Resmi Kurumlar: Kısa Açıklamaları ve Resmi Web Siteleri Adli Tıp Kurumu - Bilimsel yayınlar, etkinlikler, mevzuat. Anayasa Mahkemesi -...
  Resmi Kurumlar: Kısa Açıklamaları ve Resmi Web Sit
  Resmi Kurumlar: Kısa Açıklamaları ve Resmi Web Sit Resmi Kurumlar: Kısa Açıklamaları ve Resmi Web Siteleri Adli Tıp Kurumu - Bilimsel yayınlar, etkinlikler, mevzuat. Anayasa Mahkemesi -...
  Manzara Resmi Doga Resmi
  Manzara Resmi Doga Resmi
  Güzel Bir Manzara Resmi - Begeneceginiz bir manzar
  Güzel Bir Manzara Resmi - Begeneceginiz bir manzar Güzel Bir Manzara Resmi
  Resmi Mektup Örneği - Resmi Mektup Naısl Yazılır -
  Resmi Mektup Örneği - Resmi Mektup Naısl Yazılır - Resmi Mektup Örneği - Resmi Mektup Naısl Yazılır - Resmi Mektup Nedir. Merhaba arkadaşlar Sizlere Aşşağıda resmi mektup örneği sunulmuştur....

 2. Son Videolar

 3. firavun ben sizin ilah ınızım dememiştir ben sizin rabbiniz degilmiyim demiştir açın kuran a bakın rab ile ilah farklıdır rab kural koyan hükmeden yöneten dir ilah ise yaratan dır firavun sizi ben yarattım demiyordu ilah ınızım demiyordu ben sizin rabbiniz degilmiyim diyordu bakın dikkat edin burası çok önemli tarihte hiç bir insan sizi ben yarattım bana tapın ilahınız benim demez sadece ben sizin rabbiniz kural koyucunuzum der kuran da bu böyledir yani bugün tayyip erdogan obama ve ya başka bir lider bunlarda bir nevi firavunlardır çunkü allahın rablık vasfıfına insanları yönetme vasfında ALLAH a ortaklık etmye çalışmışlardır ama asla başarılı olamamışlardır hepside helak olmuştur bu günde aynı şeyler oluyor bugün kü lerde helak olacak onun için yolunuzu tevhid üzere yapmalısınız yoksa azapta ALLAH muhafaza onlara ortak olursunuz... KİM ALLAH IN HÜKMETTİĞİNDEN BAŞKASIYLA HÜKMEDERSE KAFİRDİR MAİDE 44


Firavunun cesedinin resmi Yer İstanbul , 34, TR incelenme 24577 kişi oylama: 4.5 / 5

Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

Yukarı Fırlat

24577
İzlenme