• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 15.Temmuz.2011 16:19  Görüntüleme sayısına göre: 2396 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   Webilgi.com ailesi olarak Berat kandilinizi en içten duygularımızla kutlar. Bütün insanlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

   Berat gecesinde sonsuzluğun rahmet kapısı aralanıyor ve her dilediğinizin olması için en büyük fırsat gecesi olarak Berak gecesini büyük bir fırsat olarak görmelsiniz.

   Görmez mesajında, "Cenabı Hakk'ın lütuf ve inayetiyle yeni bir Berat Kandilini daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir." dedi.

   Görmez, insanların bu geceler sayesinde zaman zaman ihmal ettiği kulluğunun farkına vardığını, kendisine çeki düzen verdiğini, Cenab-ı Hakk'la olan ilişkilerini yeniden tanzim etme fırsatı bulduğunu vurguladı."Aldatıcı zevk ve hülyalar, ölçüsünü kaybetmiş yanlış arayışlar karşısında bizi Rabbimizle buluşturan bu geceler, hayatımızın bundan sonraki işleyişine bir düzen ve intizam kazandırmasıyla, iç bütünlüğümüzü güçlendirmesiyle birer rahmet kapısına dönüşmektedir. Esasen Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir." diye konuştu.
   gönderdi Tarih 28.Haziran.2011 10:36  Görüntüleme sayısına göre: 3454 
   Kategoriler:
   1. Makaleler
   content/attachments/232-peygamberimizin_goge_yukseldigi_kutlu_gece_nedeniyle_diyanet_mesaj_yayinladijpg.html

   "Bize düşen miracın metafizik mahiyetini, bütün ayrıntıları ile ele almak değil, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir"

   "Miraç, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O'nun katında yücelme ve yükselme ve bu vesile ile yüksek insani sorumluklar üstlenmek demektir. Bugün bize düşen Miracın metafizik mahiyetini,
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 14.Nisan.2011 20:03     Görüntüleme sayısına göre: 3055 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Mavi Marmara gemisini bilmeyen yoktur. İsraile iplerin koptuğu zavallı masum sivllerin katledildiği, Filistin ambargosunu kırmak adına, İslam adına yola çıkılmış sonu hüsran olan bir operasyondu. İHH tarafından gerçekleştirilmiş olan bu ilk Gemi olayı daha tazeliğini korurken yenileri meydana çıktı ve israilin gözünü korkutmaya yetti.

   İşte tam bu durumda İsrailli yetkililer bir ağızdan Türkiyeden yardım talebinde bulundular. Bir daha mavi marmara yaşanmasın diye aslında


   yardım diye lanse edilen olayın boyutunda sakın ha göndermeyin affetmeyiz mesajının makyajlanarak sunulmuş halidir.

   Mavi marmara olayında niyetlerin farklı olduğuna inanmaktayım. Bu niyetimin ardında ise kesinlikle iyi düşünmüyor olamamdır.
   devamı için tıklayın
   gönderdi Tarih 30.Mart.2011 09:06  Görüntüleme sayısına göre: 3063 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi
   content/attachments/264-imagesjpg.html

   Avrupa uyum yasaları gereği avrupaya özenmek adına idam cezası kaldırılmıştı. Sözde demokrasi ayıbınada tam anlamıyla ters düşmekte olduğu gerekçesi ile gündeme gelmesi dahi söz konusu olmayan bu ceza kaldırılmıştı.

   AKP dönemi ile birlikte yeniden gündeme gelen ve İdam cezası çıkmalı mı? tartışmalarıda başlamış oldu.

   Gerçek anlamda idam cezası caydırıcı ve suçu önleyici en etkili suçluya ceza verme yöntemidir. Suçluya verilecek cezalar suçlunun bir daha suça meyil etmemesi için uygulanmalı ike günümüzde var olan cezai sistemde malesef sonuçlar hep aynı 3 yda 5 yıl içeride kal sonra çıktığında yine aynı işe devam.

   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 30.Mart.2011 09:05  Görüntüleme sayısına göre: 3025 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   CHP son zamanlarda vaatler vermekten başını kaşıyacak zaman bulamazken son vaadi ise ABD'ye oldu. ABD'ye verilen vaatte başa geldiklerinde ilk iş olarak İsraille ikili ilişkilerin düzenlenmesi ve eski konumuna geri getirilmesi olacaktır.

   CHP zihniyeti içerisinde bu yaklaşımların var olduğunu bilmek verilmeyen oyların haklılığını ortaya çıkarmaktadır.

   CHP ABD eli altında neden vaat vermek istesin ki Türkiye artık güçlü bir devlet ve kendi başına dünyaya adına duyurabilen bir konumda iken yeniden neden gebe kalma pozisyonuna geri gelsin.

   CHP bu mantıkla gericilik anlayışına hakimiyetini ilan etmiş. Bütün dünyanın israille sınırlı olduğunu ve İsraile arkayı dönmenin vatana millete hayırlı olacak olgusu yüksek tutulmaktadır.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 30.Mart.2011 09:00  Görüntüleme sayısına göre: 2819 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Kürt halkı 90 yıllık cumhuriyet tarihinde bir çok isyan gördü. Kimi isyanlarda toplarla, bombalarla yok edilmek istendi.

   Kimi zamanlar asimilasyonlarla halk arasında söz geçenler sürgün edildi. Kimi zaman faili meçhullere kurban gittiler. Devlet eliyle kanlı operasyonlara mahkum edilmiş ve halk kendi arasında susturulmak istenmiştir.

   Yıllarca dillerini konuşma özgürlükleri eşeklerin çıkardıkları sesler gerekçesi ile saklı tutulmuş, kendi kültürleri zayıflatılmış ana dilleri yok edilmeye çalışılmıştı. Bu durumda Halkın sesi duymak istemeyenler kulaklarını kapatmış yıllarca bu olanları şarap şişeleri eşliğinde çınlatmışlardı.

   Ne zaman ki halk birliktelik olgusunu yaklamaya başladı kanlı eller yine devreye girdi bu halka mal edilecek bir çok kanlı eylemi gerçekleştirdi olayın faili olarak yine onlar seçildi.

   İsyanlar aslında sebepsiz değildi. İsyanların tek bir ismi vardı. Biz varız demekti. Atatürk döneimden bu yana sürdürülen asimilasyon gerçeğini görmek mümkündür. İnönü döneminde halk birebir eğişfre edilmiş parçalanmış ve halkın etkinliğini yitirmesi için Türk aileleri bu bölgelere yerleştirilmiştir. El yazmalarından alınan bilgiler dahilinde bunlar belgelenmiş ve vehamet ortaya konulmuştur.
   ...
   Devamı Devamı

   BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat