• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 09.Nisan.2014 19:00  Görüntüleme sayısına göre: 2760 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   Youtube video paylaşım sitesi olarak dünyanın en büyük sitelerinden biri olmasına rağmen bir çok alan da kısıtlamalar yaşamaktadır. Bununda en büyük örneğini gördük. Youtube üzerinden link engelleme yerine direkt olarak alan adının yasaklanması bir çok adımda hayal kırıklığı yarattı. Alınan tedbirler sonunda DNS ayarları bile fayda sağlamadı.

   Youtube'ye girmek DNS, proxy gibi bir çok ayarlarla birlikte yardımcı ve bol reklamlı programlara yönlenmeler gerçekleşti.

   Şimdi ise sizlere yolunu söylüyorum hiç uğraşmayacaksınız.

   Zahmetsiz ve programlarla uğraşmadan youtubeye nasıl gireceksiniz işte sizlere açıklayıcı ve ikna edici o yazı
   ...
   Devamı Devamı
   2 Yorum
   gönderdi Tarih 08.Nisan.2014 13:03  Görüntüleme sayısına göre: 2065 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   Demokrasi kavramı belli bir mantelite tarafından oluşturulmuş, özgü kurallar ortaya atılarak ülkelerin bu seviyeye gelebilmeleri için savaş vermeleri istenmiştir. İşin özünde insanlık kavramı varken insanoğlu her zaman arayışlar içerisinde kalmıştır. Bu nedenle kelimelerin yerleri oynatılarak sözde bahanelerle insanları kandırıp durmuşlar. Bütün insanlar inanışları gereği yaşamayı bilirse emin olun ki demokrasi tarzı kavramlara ihtiyacımız olmayacaktır.

   Şimdi dünyada var olan demokrasi anlayışının en iyiden en kötüye doğru sıralanmış şeklini sizlere aktaracağız ve dikkat edeceğiniz gibi dünya genelinde demokrasi olarak söz edilebilecek 41 ülke var ve Türkiye'nin durumuna bakın
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 06.Nisan.2014 08:11  Görüntüleme sayısına göre: 2076 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   Yıllarca dışarıdan getirtilen vücut ısısına duyarlı olarak çalışan bu dedektörleri artık Türkiye kendi imkan ve olanakları ile 15 yıllık bir çalışmanın ardından başardı.

   Seri üretimi başlanması planlanan bu icadının en büyük artılarından biride Dünya genelinde seri üretim potansiyelinde olabilecek 5. ülke olmamızdır. Kızılötesi ve optik dedektörler ne işe yaramaktadır.
   Askeri alanda sıklıkla kullanılan gözlerin görmedi, bozuk hava veya ortamlarda bu cihazlar devreye giriyor ve en küçük canlının ısısına göre görüntü vermektedir.
   Gece veya kötü hava koşullarında insan gözüyle gözükmeyen varlıkları termal kameralar görüntülüyor. Yaklaşık 20 yıldan bu yana termal kameralarar tasarlayıp üreten ASELSAN, bu sistemin gözü olarak tanımlanan kızılötesi dedektörü yeni kurulan tesislerinde tamamen milli imkanlarla üretmeye başladı.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 29.Mart.2014 13:41  Görüntüleme sayısına göre: 2019 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   Ösym sınavı ilk aşaması olan YGS birinci aşaması sınavından hemen sonra sınav sonuçları çok kısa bir sürede açıklanmış oldu. 2014 ÖSYM merkezli yapılan YGS sınavı sonrasında bildiğiniz gibi soruların hepsi açıklanmamış ve sadece bazı sorular açıklanmıştı. Sınav sonrası sonuçlarını merak eden adaylar için ÖSYM'nin resmi sitesinden sonuçları öğrenebileceksiniz.

   Sizler için de kısa bir link yaptık ve bu linki sizlere sunacağız. Bu sınavın amacı sadece ön eleme olması ve heyecanı yatıştırmasıdır.
   Bİlmeniz gereken nokta ise:
   T.C. kimlik numarası ve şifresi olarak giriş yapabilirsiniz.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 21.Mart.2014 18:34  Görüntüleme sayısına göre: 1441 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   YGS sınavına girecek adaylar için hatırlatmalarda bulunan ÖSYM başkanı,
   Sınav tarihinde ulaşım zaman ve sınav tarihlerinin açıklanması ile ilgili olarak çok önemli hatırlatmalar da bulundu. Bu nedenle sizlerin de bu konuda duyarlı ve en azından bu hatırlatmaları okumanızı tavsiye ediyoruz.
   Örnek olarak : Sınavda yanınız da bulunması gerekenler, Sınava giriş belgesi, Ulaşım konusu gibi bir çok konu hakkında detaylar sunulmaktadır.

   "DAHA FAZLA LİSE ÖĞRENCİSİ SINAVA GİRECEK"
   Adayların 841 bin 741'inin lise son sınıf öğrencisi olduğunu, bunun da geçen yılla göre yaklaşık 50 bin arttığı ifade eden Demir, "Geçen yıl bu rakam 792 bin 140 idi. 4+4+4 uygulamasından dolayı bunun gelecek sene daha da fazla olmasını bekliyoruz. 9 bin adayımız lise son sınıfta beklemeli. Liseden mezun bir üniversiteye yerleşmemiş 578 bin 741 adayımız var. Üniversiteye kayıtlı olup bu sınava girecek olan 437 bin 933 öğrenci var. Üniversite mezunu yaşı ileri 121 bin 676 aday da pazar günü sınava katılacak. Lise son sınıf öğrencisiyle, üniversite mezunu, hatta yaşı ilerlemiş çok ekstrem olarak 70-80 yaşında bu sınava giren adaylar da söz konusu" dedi. Demir, ÖSYS'ye bu yıl 942 bin 996 bayan, 1 milyon 143 bin 991 erkek adayın başvuru yaptığını da kaydetti.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 21.Mart.2014 18:24  Görüntüleme sayısına göre: 1478 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri

   YGS sınavına girecek adayların çok önemli olan hatırlatmalarda bulunacağız. Sınav öncesi hazırlık nasıl yapılmalıdır?.
   Değerli arkadaşlar sınavlara kısa bir süre kaldığında bir çok kimse çalışmayı bırakır ve kendince rahatlayarak sınava hazırlandığını zanneder. Tabi bu süreçte 3 yada 4 aylık bir çalışmanın bir anda bırakılması rahatlamak yerine tam tersi etkileri bırakmaktadır. bu nedenle sizlere sunacağımız bu önemli uyarıları dikkate alın.


   1. Çalışmalarınızı sınavdan günler önce bırakıp sınavın psikolojik ağırlığını daha da arttırmayınız. Son güne kadar rutin çalışmalarınızı devam ettiriniz.
   2. Bugüne kadar izlediğiniz sınav anına ait stratejilerinizi, örneğin hangi test türünden başlayacağınızı, optik formu işaretleme yöntemlerinizi, kullandığınız kalem ve silgi çeşitlerinizi… vb. değiştirmeyiniz.
   3. Sınavdan bir gün önce çok geç kalkmamaya özen gösteriniz ve o hafta boyunca uyku düzeninizi değiştir meyiniz.
   ...
   Devamı Devamı
   1 Yorum

   BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat